26 травня 2022

А. П. Коваль "Спочатку було слово"


 "Я хвалитиму, а вона скаже все інше.." - так сказав Максим Рильський про професора української мови, вчительку, Аллу Петрівну Коваль, численні праці якої неодмінно прислужаться не одному поколінню, адже всі вони захопливо розкривають сторінки величної Книги на ім'я Українська Мова.

 Унікальною скарбницею для збагачення фразеології народів світу, в тому числі й українців була й залишається - Біблія. Протягом століть, починаючи з часів хрещення Київської Русі, окремі слова, словосполучення і речення переходили з Біблії у розмовну мову народу. Біблійні цитати поступово стають крилатими словами. У кожній літературній мові крилаті слова - це культурний фонд нації. У книзі Алли Петрівни Коваль "Спочатку було слово" крилаті вислови  із Книги Книг не тільки тлумачаться, а й ілюструються картинами видатних художників за біблійними сюжетами та прикладами з творів українських класиків і сучасних авторів.

  Отож, шановні читачі! Вирушайте у подорож по книзі!                                                  І нехай вона поглибить ваші знання з історії світової культури, збагатить вашу мову, а ще навчить співчувати стражденним, турбуватися про слабших, ставитися до людей шанобливо і приязно.

0 комент.:

Дописати коментар