02 жовтня 2012

Конфлікти

     Відомий французький письменник  Антуан де Сент- Екзюпері назвав людське спілкування найбільшою розкішшю на світі. Спілкування людей - досить складний і делікатний процес. Кожний із нас вчиться цього все життя, здобуваючи досвід часто за рахунок помилок і розчарувань. І, на жаль, досить часто ми потрапляємо в ситуації, які  визначаємо як  конфліктні. Яку роль відіграють конфлікти в нашому житті ? Як їх розпізнавати і попереджувати, розв'язувати ?

     Між дітьми конфлікти виникають з різних причин. Зокрема, хтось не поступився місцем, книжкою, м'ячем; хтось розкрив чиюсь таємницю; хтось не погодився з думкою іншого; хтось на когось придумав прізвисько; хтось переміг у грі, а хтось програв...
  Конфлікт - це суперечка, загострення  протиріч і боротьби двох чи більше сторін. Проблема ця досить серйозна. Існує навіть наука, яка безпосередньо займається цим, - конфліктологія. 
   Також існує термін " конфліктна людина". Її властиві бажання домінувати за будь - яких обставин, надмірні принциповість ( псевдопринциповість ) і прямолінійність у висловлюваннях і  судженнях, поганий настрій, роздратованість, несправедлива оцінка вчинків і дій інших.
  Саме дратівливі люди найчастіше стають учасниками конфлікту. А супроводжують їх при цьому такі негативні емоції, як :  гнів, злість, роздратування, розчарування.
  Отже, дорогі Чомусики та Читайлики, аби уникнути конфлікту, намагайтеся діяти так :
- з'ясуйте причину конфлікту;
- висловлюйте свою незгоду щодо думок іншого так, щоб він не образився;
- стримуйте свої емоції;
- узгоджуйте свої думки з думками однокласників та друзів;
- справедливо оцінюйте власні дії та дії інших дітей;
- уникайте тих, хто нав'язує суперечку чи бійку
- якщо ненароком посварилися з друзями, то мерщій промовляйте мирилки !
  Українські народні мирилки:

  Не дивися так сердито,
  Дуже хочу я дружити.
  Ось мізинчик, мізинець,
  Сварки нашої кінець!
                                                         Винний я, і винний ти.
                                                         Так бува у нас завжди.
                                                         Тож обоє уклонились
                                                         І швиденько помирились.
                                                         Мирись, мирись, мирись
                                                         І більше не сварись.
     Будь - який емоційний стрес, будь - яка конфліктна ситуація не минають для людини безслідно. Образа, сварка, горе, гнів, заздрощі або прагнення помститися - усе це знижує захисні сили організму і скорочує життя.
  Всезнайка  бажає всім уміти володіти собою!!!
  Пам'ятайте : найкращий спосіб боротися з душевним неспокоєм - постійна зайнятість.
  Не старайтеся змінювати чи перевиховувати інших. Набагато корисніше і безпечніше зайнятися самовихованням. Пам'ятайте : кожна людина - така ж яскрава й унікальна індивідуальність, як і ви, приймайте її такою, якою вона є. Умійте бачити в людині позитивні якості й у стосунках з нею спробуйте опиратися саме на ці якості.
  І на завершення така порада : не ображайтесь і не обурюйтесь критикою на вашу адресу, шукайте в ній відправні точки для самовдосконалення.
Давайте посміємось,
Успіху нашому всміхнемось,
І зустрінемо невдачу
Без скорботи і без сліз.

6 коментарів:

  1. Я вважаю,що працівники дитячої бібліотеки написали таку цікаву статтю,тому що в нашому житті весь час відбуваються конфлікти один між одним,але саме головне,що мені сподобалось-це правила його уникнення.

    ВідповістиВидалити
  2. Так, конфлікти, справді річ не приємна, тому мета нашої статті - допомогти розібратися у різних складних ситуаціях. І, звичайно, уникати конфліктів!!!

    ВідповістиВидалити
  3. Гарний повчальний пост, а головне потрібний. Навколо стільки конфліктних людей, стресових ситуацій, що деколи самому не впоратися зі всім цим. Гадаю, ваші поради стануть читачам у пригоді.

    ВідповістиВидалити
  4. Світлана Петрівна8 жовтня 2012 р. о 13:09

    Дуже давні, але завжди такі актуальні і потрібні слова: "Мирись, мирись, мирись и больше не дерись". Якби всі люди дотримувались таких правил - у світі було б набагато більше добра. І дуже добре це починати з дитинства.

    ВідповістиВидалити
  5. Дякуємо, Вам, і віримо, що добро завжди перемагатиме зло.

    ВідповістиВидалити