
Разом зі своїм керівником Сторожук Оленою Миколаївною вони звітали до бібліотеки-філії № 2. Там на гуртківців чекала творча година “Таємниці квіткового поля». Бібліотекарі познайомили дітей з традиціями українського квітникарства. Виявляється, перші християни з осторогою ставилися до квітів. Вони вважали їх ознакою зайвих розкошів, тому забороняли вирощувати, прикрашати ними одяг. Та час ішов, люди ознайомлювалися з культурою Сходу. Уже навіть в Середні віки квіти набули нового значення. Пізніше квітами стали прикрашати ікони, присвячені Різдву та Благовіщенню. З′явився інтерес і до вирощування квітів, визначення корисних властивостей лікарських рослин. Німецькі дослідники Отто Вільгельм Толле і Яков Штурм видали найвідоміші книги про рослини з ботанічними означеннями.
Квітами завжди захоплювалися на Україні. Взяти хоча б чорнобривці. Відомо, що вони привезені з Мексики, та вже прикрашають майже кожен український будиночок. Ці маленькі квіти, які мають відтінок від лимонно-жовтого до вишнево-коричневого, так запали в душу, що про них співають в піснях, розповідають в легендах. Особливу шану на Україні складають соняшнику, маку, незабудкам. Квіти для українців - не тільки краса, ліки, але й оберіг. І вже вправні українські майстрині можуть не гірше, ніж у Японії, створити чудову квіткову композицію. У ній – своя символіка, своє бачення світу.
Виявити свою майстерність вирішили гості бібліотеки, провівши майстер-клас з виготовлення штучних кульбабок. Паперові квіти мали природний вигляд, тому усмішки на обличчях дітей засяяли, ніби сонце. Свої вироби учасники вирішили подарувати найріднішим – мамам, бабусям, сестрам. Біблотекарі також отримали весняні квіти в цей осінній день. Було приємно та зворушливо.
Дійсно гарний дарунок отримали бібліотекарі бібліотеки-філії №2. Штучні кульбабки багатьом підняли б настрій в осінню погоду. Частіше б вихованці екологічного центру зі своїм керівником проводили подібні майстер-класи. Дякуємо!!!
ВідповістиВидалити