Кляштор Босих Кармелітів |
Католицька церква мала в місті відомий кляштор (монастир) ордену Босих Кармелітів і побудований в першій половині ХІХ ст. парафіяльний костьол (фару) Святої Варвари, а також ряд каплиць. Кляштор відігравав значну роль у культурному житті, славилася високим рівнем освіти та якістю знань кармелітська школа, яка існувала з 1794 до 1832 р. З її стін вийшли багато відомих людей, такі як Бенедикт Раковецький, Генріх Ржевуський, Францішек Духінський та інші. Викладали в школі також відомі люди тієї епохи - астроном Кісловський, літератор П.Гулак-Артемовський (проживав у Бердичеві з 1814 по 1817 р.), поет Т. Падура, танцюрист з балету короля Станіслава Курц. Завдяки значним успіхам учнів школа навіть отримала статус губернської гімназії. У кляшторі була велика бібліотека.
Православні храми в першу чергу були представлені Михайлівською церквою, яка була побудована ще в XVI ст. Василем Тишкевичем. Під час Барської конфедерації цей храм був спалений.
На території сучасної Соборної площі на місці старої дерев'яної церкви (побудованої в 1611 р.) протягом 1815-1837 рр.. був побудований кам'яний Успенський собор (в 1934 р. зруйнований більшовиками).
Свято - Миколаївський собор |
У 1836 р. в районі Загребелля, на місці старої дерев'яної церкви (ХVIII ст.), була побудована кам'яна церква з духовним училищем. До цієї церкви було приписано с. Радзивілівка (сучасне с.Підгороднє). А недалеко від білопольскої застави, за містом, на загальному кладовищі, в 1851 р. побудували невелику цвинтарну церкву Всіх Святих, біля якої, як писав Л. Похілевіч, були поховані князь Дмитро Ціціані, генерал Зиман, граф Подгречіані і знамениті анатолійські греки. На жаль, ця церква до наших днів не збереглася.
У наступному номері продовжуватимемо дану тему. До зустрічі! Чекаємо ваших відгуків.
Джерела:
http://mistaua.com/Фотогалерея/ru/Церкви,_соборы/?setcity=317
http://www.city.zt.ua/istoriyaoblasti/286-istoriya-mista-berdichivreligijne-zhittya-mista.html
Історія нашого міста дійсно дуже насичена подіями і фактами. І добре, що ви розповідаєте про це юним Чомусикам. І ми, дорослі, маємо змогу іноді щось згадати, а інколи навіть і дізнатись про щось новеньке!
ВідповістиВидалитиБатьківщина починається з рідного краю — вулиці, села, селища чи міста, землі, де ти виріс або живеш. Любов до Батьківщини проявляється передусім у піклуванні про рідний край. Щоб дбати про свій край, треба знати його. Знати його історію, тенденції його розвитку, знати і славетні сторінки історії, і трагічні. Славетною історією ми пишаємося. А про трагічні сторінки історії слід пам'ятати, щоб вони не повторилися в майбутньому.
ВідповістиВидалитиВрешті-решт до обов'язкових знань культурної людини входять також знання історії рідного краю.