Скільки б не було в нашому календарі урочистих радісних свят, новорічні й різдвяні завжди залишаються найулюбленішими. З глибини віків і донині вони наповнюють нас особливим душевним піднесенням, даруючи відчуття очікуваного оновлення, приємних несподіванок, з новою силою зміцнюють віру в здійснення всіх потаємних мрій і бажань.
У всіх країнах і в нас, в Україні, Новий рік зустрічають жартами, піснями і танцями.
Нас зачаровує сама атмосфера Нового року: сніг, що падає за вікном, теплий затишний дім, зустрічі з друзями та близькими...
skip to main |
skip to sidebar
Доброго дня усім Чомусикам та Читайликам на сторінках рубрики " Поради чемних взаємин та гарних манер". Тема нашого посту про Інтернет, а саме, етикет в інтернеті.
Нам із вами важко зараз уявити собі, що б то у світі коїлось, якби не було ані всесвітньої мережі, ані пошти електронної, ані чатів, де можна годинами переливати з пустого в порожнє, створюючи ілюзію живого спілкування. Уявіть собі, раніше люди спокійнісінько обходилися без усього цього, і виходило це в них просто - таки пречудово. Кажуть, що сповна вистачало одних телевізорів.

Шановні "Чомусики та Читайлики" ми раді вас вітати, та вдячні вам, що ви завітали до рубрики "Поради чемних взаємин та гарних манер", а сьогоднішній пост присвячений темі милосердя.
Милосердя й доброта - як два крила, на яких тримається людство. Чи втратило сьогодні свою цінність милосердя? Чи не звівся його широкий зміст до поняття "дрібна милостиня"?
Осінь... Пора щедрості, пора смутку, і обов'язково пора ярмарок, тому що саме ярмарок був і є вінцем збирання врожаю. Адже на ярмарку можна було продати, придбати, навчитися торгувати (а в наш час це дуже важливо), економити, спілкуватися, дізнаватися про всі новини, познайомитися, запастися багатющим фольклором та цікавими бувальщинами, дотепами; почути нову пісню і самому заспівати, вдарити лихом об землю і піти у запальний танок, себе показати і на когось оком кинути... А ви були коли - небудь, шановні Чомусики та Читайлики, на ярмарку? Ні?! Тоді ярмарок завітав до нас.

Полум’я Вічного Вогню, пісні періоду грізних років Великої Вітчизняної 1941-1945 рр., запалена свіча та червоні гвоздики біля портретів бердичівських партизанів-підпільників налаштовували діточок 4-Б класу місцевої гуманітарної гімназії №2 на згадку про подвиги батьків, дідусів, про героїчне минуле рідного краю…
Зворушливими словами ведучі розпочали літературний вечір «Пам’ять подвигу», який відбувся у міській бібліотеці для дітей 13 вересня.
Дорогі Чомусики та Читайлики! Яке щастя, що про грізні роки війни ми знаємо лише з уроків, кінофільмів і книг! Ми маємо можливість жити під мирним небом, вчитись і працювати! А мільйони наших співвітчизників полягли смертю хоробрих, будучи ще молодими.
Тому так сердечно, з почуттям гордості Віктор Кравчук – срібний призер міського конкурсу дитячої творчості «Сузір’я Бердичева» в номінації «Художнє читання» - доносив слова вірша «Там, де Ятрань круто в’ється» до усіх присутніх.
Пролетіло тепле літечко, і ви, любі Чомусики та Читайлики, гарненькі, чепурненькі розпочали навчання. А як важливо після літніх канікул швидко налаштуватися на робочий режим, бути пунктуальними.
Усім відомо, що існують люди, які не здатні вчасно прийти на заняття, роботу, зустріч. Вони не виконують вчасно дорученої їм справи, підводять нас усюди і весь час. Це називається непунктуальністю.
Шановні Читайлики та Чомусики! Наша Україна щороку, 24 серпня, святкує свій День народження - проголошення своєї незалежності. Їй виповнюється 21.
Канікули тривають і дарують нам свою бурхливу радість відпочинку. А наша скриня Доброти, яка зовсім нещодавно так старанно виконувала домашні завдання, в літню спеку потребує вашої уваги не менше!
А інакше, наші Чомусики та Читайлики, і бути не може. Тому що відпочинок з друзями також вимагає доброзичливих стосунків, взаємоповаги, сміливих і порядних вчинків.
Начало войны...
Эта черная дата!
Как страшно, наверное, было ребятам?
Содрогнулась от бомб, цветущая земля
Померкли поля и зеленые дубравы,
Не слышно больше песен соловья.
Плакало небо и травы
Все потемнело вокруг
Фашисты людей убивали
Земля умирала, мой друг.
Пускай человечество, горе,
Не повторит никогда!
Пусть мирное солнце сияет
Над вами, ребята, всегда!
Юні Чомусики та Читайлики, кожному з вас відомі такі слова - Велика Вітчизняна війна. Майже в кожному домі ще живі рани тяжкої війни, що закінчилася Перемогою1945 року
А починалося так...
Скільки цікавої інформації може нести в собі наша посмішка. Насамперед, вона - важлива деталь зовнішності, запорука настрою, позитиву та успіху.
Знавці мови жестів стверджують, що манера посміхатися може багато що розповісти про людину. Посмішка ніби висвітлює окремі риси характеру. А чи є у вас окрема манера посміхатися? Можливо ці висновки науковців допоможуть вам визначити ще якісь, невідомі вам, риси вашого характеру або підтвердити попередні відкриття.
Чомусики та Читайлики!
І знову у дитячій бібліотеці відбулося свято - зустріч з письменником - земляком Петром Павловичем Корнійчуком!

Петро Павлович Корнійчук
Пише книги про природу,
Про кохання і війну.
А для вас, маленькі книголюби,
Пише казочки про всяку - всячину.
Пише про прикраси ялинкові,
Про споришевий рушничок,
А також про зайчиків і білочок.
Всі свої він казочки присвятив Катрусі,
Це онуку так зовуть доброго дідуся.
Наші славні малята - браузернята "Оpera", "Internet Explorer", "Мozilla"запрошують вас, дітки, у конкурсі - казці участь узяти.
Інтернешка приїхала на славне свято,
Щоб з вами, Чомусики та Читайлики, ігри пограти.
Але злий Вірусняк наробив перешкод
В країні Комп'ютеризації збаламутив народ.
Надії свої ми на вас покладаємо
Пригоду - казку добру чекаємо.
Весело і загадково!
Літечком пахне
Свіжим повітрям
Річкою теплою
Сонечком світлим!
Морем ласкавим
Квітами й травами,
Небом безхмарним
Барвами яскравими,
Чудовими пригодами і гарними справами.
Побільше нового пізнати, книгу цікаву прочитати.
Побувати у Єгипті
Нам прислати в Інтернет.
Ура! Ура! Ура! Сьогодні Всезнайка просить Вас, шановні Читайлики та Чомусики, дати відповіді на поставлені питання , але дещо в незвичному ракурсі. У вас є нагода захистити свої звання «Читайлик». Право поширюється на всі сфери життя, воно не обмежене ні в просторі ні в часі. Деякі правові ситуації стали сюжетами популярних музичних хітів. Отже, визначте, про які галузі права, обов’язки чи права людини йде мова…
Любі Чомусики та Читайлики, вітаємо вас зі святом останнього дзвоника. Нарешті ви маєте нагоду з ранку до смерканку відпочивати у бібліотеці, але при цьому не забувати, що вам потрібно на рік вперед накупатися у річці, зігрітися у сонячних промінчиках, набігатися у лісових галявинках, надихатися свіжесеньким повітрячком і відіспатися за всі недоспані дні.
Доброго, сонячного, ясного, ласкавого дня шановні Читайлики та Чомусики :)))))))
Цим першим "постиком" про манеру гарної поведінки Всезнайка започатковує для вас, дорогі читачі, рубрику "Поради чемних взаємин та гарних манер".
Як часто нам з вами не вистачає самого найпростішого: посмішок, тепла, доброти, уваги, тому Всезнайка пропонує напівжартівливі поради, які допоможуть вам зорієнтуватися в непростій науці сучасного етикету.
29 грудня 2012
27 грудня 2012
Бути переможцем - класно
Дорогі
Чомусики й Читайлики! Витоки патріотизму починаються з дослідження
історії рідного міста, краю, а вся краєзнавча та пошукова робота
спонукає усіх нас до глибоких роздумів, творчого пошуку, виховує любов
до всього рідного, сокровенного, незабутнього. Тому нам так було приємно
чути і бачити, як ви наввипередки відгадували фотовікторину рубрики «Мандруємо історією Бердичева». Як і обіцяли, підводимо її підсумки. Першим правильно відповів на завдання вікторини Валерій Нагорний, учень ЗОШ № 3. Але найскладніше фото за № 2 допоміг відгадати Денис Тихончук – учень цієї ж школи. Тому у нас два переможці.
Відповіді на фотовікторину, яка надрукована у посту "Перший сніг у Бердичеві"
Відповіді на фотовікторину, яка надрукована у посту "Перший сніг у Бердичеві"
26 грудня 2012
Джерела вічної духовності
Доброго дня шановні Чомусики та Читайлики! Запрошуємо вас здійснити мандри історією рідного міста. Сьогодні ми говоритимемо про Бердичів «як місто чотирьох культур». Можливо для висвітлення цієї теми нам потрібно буде і кілька зустрічей. Подивимось. Тож спочатку ось про що. Оскільки Бердичів – релігійне місто, то трохи з історії католиків та православних прихожан нашого міста.
25 грудня 2012
Душа у дзеркалі слова
Доброго дня! І знову ми запрошуємо вас, шановні чомусики та читайлики, завітати до рубрики "Світанок творчості", на зустріч з поезією, наповненою теплом та щирістю. Сьогодні Анастасія Бакало на ваш розсуд пропонує ліричну поезію. Лірика Насті не може не залишити у ваших душах слід, тому що пише вона від щирого серця.
20 грудня 2012
МЯУ - естафета
Всезнайки з великим задоволенням приймають МЯУ - естафету від блогу "КНИЖНЫЙ БУЛЬВАР", за що дуже вдячні.
На фініші - живе читання про котів в бібліотеках 1 березня 2013 (Всесвітній день котів).
На фініші - живе читання про котів в бібліотеках 1 березня 2013 (Всесвітній день котів).
17 грудня 2012
Паперове мистецтво Віталія
За вікном зима. Холодно. Сиплються з неба сніжинки. Навкруги, куди не поглянеш, білі купи снігу. А в приміщенні бібліотеки - філії № 5 тепло та затишно.
До нас приходить багато талановитих відвідувачів. Ми вирішили знайомити вас, дорогі Чомусики й Читайлики, у рубриці "Світанок творчості" з найталановитішими. І перше наше знайомство з Віталієм Постриганем. Він - дуже обдарована особистість.
До нас приходить багато талановитих відвідувачів. Ми вирішили знайомити вас, дорогі Чомусики й Читайлики, у рубриці "Світанок творчості" з найталановитішими. І перше наше знайомство з Віталієм Постриганем. Він - дуже обдарована особистість.
![]() |
Паперове мистецтво Віталія |
Ярлыки:
бібліотека - філія № 5,
квілінг,
Світанок творчості
13 грудня 2012
Етикет в Інтернеті
Нам із вами важко зараз уявити собі, що б то у світі коїлось, якби не було ані всесвітньої мережі, ані пошти електронної, ані чатів, де можна годинами переливати з пустого в порожнє, створюючи ілюзію живого спілкування. Уявіть собі, раніше люди спокійнісінько обходилися без усього цього, і виходило це в них просто - таки пречудово. Кажуть, що сповна вистачало одних телевізорів.
11 грудня 2012
Перший сніг у Бердичеві

Погляньте, погляньте, яка
благодать!
Дивіться: метелики з неба летять!
/О.Олесь/
Ось і в Бердичеві зима… Тихо,
ніби боячись, зранку сніг падав ніжним павутинням на дахи приміщень, на дерева, на вулиці,
на перехожих…До вечора все місто
одяглось в розкішне зимове вбрання. Йду містом…Роздивляюсь довкола… У важкі
снігові шуби нарядила зима ялини, берізки, клени й каштани, до самих брів
натягла їм білосніжні шапки, навіть про гілочки не забула - дала їм пухові
рукавиці. І горобині подарунок - ажурну шаль. З-під неї грона ягід, немов
червоні сережки, видніються.
04 грудня 2012
Весняний настрій
Доброго раночку, приємного дня, затишного вечора шановні Чомусики та Читайлики! Сьогодні до нас до рубрики "Світанок творчості" завітала Анастасія Свінцицька. А як ви знаєте, у гості ходять не з пустими руками, а з подарунками, які потішили нас. Це творчий доробок Настуні - вірші. Не буду затримувати вашої уваги, і скажу декілька слів про Анастасію. Навчається наша маленька поетеса у 5 - А класі ЗОШ № 5 на - відмінно. Найулюбленіше заняття - читання (а навідується до нас дівчинка через день) хоча і полюбляє малювати, тому і займається у художній школі. Ой, мабуть вже багато вам тут набалакала, усе, усе, усе... Друкуємо на ваш розсуд найперші вірші Анастасії, і маємо надію, що вони вам сподобаються. Хоча за вікном і панує зима, але настрій дівчинки весняний.
29 листопада 2012
Перші згадки про Бердичів
Запрошуємо Вас завітати до рубрики "Мандруємо історією Бердичева".
Підтримаю А.П. Горобчука, який сказав так: «…розповісти про історію нашого міста коротким оповіданням, чи більш розгорнутим екскурсом просто неможливо – історія його так повноводна, як річка Гнилоп'ять, що тече міськими берегами…». Хіба можна сказати краще?
Сьогодні ми поведемо розповідь про те, як з’явився Бердичів.
Сьогодні ми поведемо розповідь про те, як з’явився Бердичів.
![]() |
Тут протікала заболочена протока, яка омивала перше поселення м. Бердичева |
25 листопада 2012
У пошуках нових вражень
Вже ні для кого не секрет, що бібліотека-філія № 5 все ширше набуває дозвіллєвого статусу. Адже у нашій бібліотеці можна не тільки почитати книжки та зробити домашнє завдання, а й з користю провести час, погравши у теніс, шахи, лото. Розширити творче мислення можна також, малюючи картини, вирізаючи з паперу казкових героїв, беручи участь у сезонних інтелектуальних вікторинах та масових святкових заходах.
24 листопада 2012
Сторінками безкровної війни
Спіткали наш народ.
Та найстрашнішим з них
Був штучний голод.
Шановні Чомусики та Читайлики. Багато різних випробувань випало на долю українського народу. Однією з таких трагедій є Голодомор 1932 - 1933 року. До дня Голодомору 1932 - 1933 років у 14 листопада міській дитячій бібліотеці для дітей для учнів 5 - Б класу ЗОШ № 5 була проведена бесіда ''Сторінками безкровної війни''.
Та найстрашнішим з них
Був штучний голод.
Шановні Чомусики та Читайлики. Багато різних випробувань випало на долю українського народу. Однією з таких трагедій є Голодомор 1932 - 1933 року. До дня Голодомору 1932 - 1933 років у 14 листопада міській дитячій бібліотеці для дітей для учнів 5 - Б класу ЗОШ № 5 була проведена бесіда ''Сторінками безкровної війни''.
23 листопада 2012
Наші права - щасливе дитинство
Всесвітній день дитини відзначається 20 листопада. Саме цього дня Генеральна асамблея ООН ухвалила в 1959 р. Декларацію прав дитини, а в 1989 р. - Конвенцію про права дитини.
Тому напередодні свята 19 листопада у дитячій бібліотеці була проведена інтелект - гра "Наші права - щасливе дитинство", у якій приймали участь учні 5 -Б класу ЗОШ
№ 5.
Школярі уважно прослухали статті Конвенції про права та обов'язки дітей. А також приймали активну участь у казковій вікторині "Правознавчий калейдоскоп", де на прикладах негативних ситуацій, у які потрапив той чи інший казковий герой, учні відповідали, яке право, визначене Конвенцією про права дитини було порушено стосовно цього героя.
Метою заходу було - виховувати почуття правової самосвідомості, уміння дотримуватись правових свобод та обов'язків.
Нехай у нашій державі завжди пануватимуть мир, справедливість і добробут.
Тому напередодні свята 19 листопада у дитячій бібліотеці була проведена інтелект - гра "Наші права - щасливе дитинство", у якій приймали участь учні 5 -Б класу ЗОШ
№ 5.
Школярі уважно прослухали статті Конвенції про права та обов'язки дітей. А також приймали активну участь у казковій вікторині "Правознавчий калейдоскоп", де на прикладах негативних ситуацій, у які потрапив той чи інший казковий герой, учні відповідали, яке право, визначене Конвенцією про права дитини було порушено стосовно цього героя.
Метою заходу було - виховувати почуття правової самосвідомості, уміння дотримуватись правових свобод та обов'язків.
Нехай у нашій державі завжди пануватимуть мир, справедливість і добробут.
22 листопада 2012
21 листопада 2012
Толерантність
Щиро вітаємо всіх на сторінках рубрики "Поради чемних взаємин та гарних манер", та пропонуємо наступний пост "Толерантність".
Толерантність - це визнання поваги до інших людей, уміння жити разом з іншими людьми.
Чи завжди в житті ми толерантні до людей ? Як виховати в собі ці якості ?
Кожна людина неповторна. Світ тому і цікавий, що всі ми різні. Іноді риси характеру товариша або подруги вас нервують, іноді, навпаки, допомагають вам прийняти певне рішення.І незважаючи на відмінності у характерах, ви є друзями, вам цікаво разом.
Толерантність - це визнання поваги до інших людей, уміння жити разом з іншими людьми.
Чи завжди в житті ми толерантні до людей ? Як виховати в собі ці якості ?
Кожна людина неповторна. Світ тому і цікавий, що всі ми різні. Іноді риси характеру товариша або подруги вас нервують, іноді, навпаки, допомагають вам прийняти певне рішення.І незважаючи на відмінності у характерах, ви є друзями, вам цікаво разом.
20 листопада 2012
За що ми любимо Бердичів....
Ранок... Наше місто ще ніби спить.... Навіть рудий Мейсон не кидається до перехожих в надії щось поїсти. Він теж сонний.... Іду вулицею і мене не покидає думка: і що ж такого особливого в цьому Бердичеві? Ну місто чотирьох культур...Таких багато. Ну костел св. Варвари, де вінчався Оноре - де - Бальзак. Так і у багатьох інших містах є вікопомні пам’ятки та події.... Може, кляштор босих кармелітів? Ну так і у Овручі є храм Святого Василія - не менш визначна пам’ятка історії та архітектури... І про що не подумаю, здається, ніби вже щось про це чула або вже десь бачила...
02 листопада 2012
Шлях до милосердя

Милосердя й доброта - як два крила, на яких тримається людство. Чи втратило сьогодні свою цінність милосердя? Чи не звівся його широкий зміст до поняття "дрібна милостиня"?
24 жовтня 2012
Щедрість осені

18 жовтня 2012
Козаку найперше найперше -воля,козаку найперше - честь!

Радий я за
вас, хлоп'ята.
Радий, мої
козачата!
Ви народжені
для волі
В рідній
хаті, в ріднім полі!
Шановні , Чомусики та Читайлики! Нічого безслідно не минає. В
кожному з нас живе минуле, й ми несемо його у майбутнє. 14 жовтня
Україна відзначає свято Покрови та День українського козацтва. З
цієї нагоди 15 жовтня в міській бібліотеці для дітей
бібліотекарі провели бібліографічний огляд літератури " Козаку
найперше - воля, козаку найперше - честь! ''.
Ярлыки:
виставка,
козацтво,
Покрова Пресвятої Богородиці
11 жовтня 2012
Книга плюс, або подорож у Читаймісто
Щасливий день! Чудовий день!
День відкритих дверей!
Зустріч з дітками й батьками
І чудовими книжками!
Що чекають завжди вас
В цей казковий, славний час.
Бібліотекарі Бердичівської міської бібліотеки для дітей напередодні свята Всеукраїнського дня бібліотек організували та провели День відкритих дверей, який пройшов під гаслом «Книга плюс, або Подорож у Читаймісто»
День відкритих дверей!
Зустріч з дітками й батьками
І чудовими книжками!
Що чекають завжди вас
В цей казковий, славний час.
Бібліотекарі Бердичівської міської бібліотеки для дітей напередодні свята Всеукраїнського дня бібліотек організували та провели День відкритих дверей, який пройшов під гаслом «Книга плюс, або Подорож у Читаймісто»
02 жовтня 2012
Конфлікти
Відомий французький письменник Антуан де Сент- Екзюпері назвав людське спілкування найбільшою розкішшю на світі. Спілкування людей - досить складний і делікатний процес. Кожний із нас вчиться цього все життя, здобуваючи досвід часто за рахунок помилок і розчарувань. І, на жаль, досить часто ми потрапляємо в ситуації, які визначаємо як конфліктні. Яку роль відіграють конфлікти в нашому житті ? Як їх розпізнавати і попереджувати, розв'язувати ?
21 вересня 2012
До землі вклоняюсь тобі, партизане….
Полум’я Вічного Вогню, пісні періоду грізних років Великої Вітчизняної 1941-1945 рр., запалена свіча та червоні гвоздики біля портретів бердичівських партизанів-підпільників налаштовували діточок 4-Б класу місцевої гуманітарної гімназії №2 на згадку про подвиги батьків, дідусів, про героїчне минуле рідного краю…
Зворушливими словами ведучі розпочали літературний вечір «Пам’ять подвигу», який відбувся у міській бібліотеці для дітей 13 вересня.
Дорогі Чомусики та Читайлики! Яке щастя, що про грізні роки війни ми знаємо лише з уроків, кінофільмів і книг! Ми маємо можливість жити під мирним небом, вчитись і працювати! А мільйони наших співвітчизників полягли смертю хоробрих, будучи ще молодими.
Тому так сердечно, з почуттям гордості Віктор Кравчук – срібний призер міського конкурсу дитячої творчості «Сузір’я Бердичева» в номінації «Художнє читання» - доносив слова вірша «Там, де Ятрань круто в’ється» до усіх присутніх.

З любов’ю виконана «Пісня про партизанське життя» дитячим ансамблем «Промінчик», який очолює вчителька музики, місцевий краєзнавець М.В.Мартинюк! До речі, слова і музика «Пісні про партизан» теж написала Мілада Вікторівна. Уважно присутні слухали уривки з відомих творів про героїзм і мужність наших воїнів-партизанів.

У роки війни таке почуття, як кохання, допомагало нашим бійцям вижити у нелюдських умовах і перемогти. Учнями ЗОШ №5 О. Гергель та О.Чорним відтворено сюжет пісні «Случайный вальс» у танці, керівник А. Малашина.
Палкими оплесками присутні діти підтримували всі виступи.
Під час проведення заходу панувала зворушлива,щира атмосфера…
Бібліографічний огляд літератури, яка була представлена на книжковій викладці «Партизанськими дорогами», провела бібліотекар, а ведуча розповіла про героїчне життя О.Ф.Дудчик - колишню партизанку, кавалера бойових орденів та медалей, яка і тепер живе в Бердичеві.
Усіх присутніх привітала директор Бердичівської міської централізованої бібліотечної системи Л.В.Лисюк. Вона закликала дітей з великою повагою відноситись до пристарілих громадян, адже серед них можуть бути живі свідки героїчних подій.
Дорогі діти! Символічно, що День партизанської слави /22 вересня/ та День Миру /23 вересня/ стоять поруч. Бо без миру немає життя на землі.
Отож, життя триває,
Сяє мирний день,
І ввечері цвітуть заграви,
І мирні зорі в мирній вишині,
І жайворонка мирний спів в блакиті,
І в серці мирний спокій мирних днів…
Хай завжди буде так на цілім світі!!!!
Палкими оплесками присутні діти підтримували всі виступи.
Під час проведення заходу панувала зворушлива,щира атмосфера…
Бібліографічний огляд літератури, яка була представлена на книжковій викладці «Партизанськими дорогами», провела бібліотекар, а ведуча розповіла про героїчне життя О.Ф.Дудчик - колишню партизанку, кавалера бойових орденів та медалей, яка і тепер живе в Бердичеві.
Усіх присутніх привітала директор Бердичівської міської централізованої бібліотечної системи Л.В.Лисюк. Вона закликала дітей з великою повагою відноситись до пристарілих громадян, адже серед них можуть бути живі свідки героїчних подій.
Дорогі діти! Символічно, що День партизанської слави /22 вересня/ та День Миру /23 вересня/ стоять поруч. Бо без миру немає життя на землі.
Отож, життя триває,
Сяє мирний день,
І ввечері цвітуть заграви,
І мирні зорі в мирній вишині,
І жайворонка мирний спів в блакиті,
І в серці мирний спокій мирних днів…
Хай завжди буде так на цілім світі!!!!
06 вересня 2012
Непунктуальність

Усім відомо, що існують люди, які не здатні вчасно прийти на заняття, роботу, зустріч. Вони не виконують вчасно дорученої їм справи, підводять нас усюди і весь час. Це називається непунктуальністю.
23 серпня 2012
Школа дружби
Дружба - це добре почуття, яке може виникнути лише на основі взаємоповаги. Зустріти в житті справжнього друга вважалось великим щастям для людини. У скіфів дружба скріплювалась щирою клятвою, яка була святою і непорушною.
Поміркуйте, дорогі Чомусики та Читайлики, - що ви порадите людині, яка хоче мати друзів, але не може їх знайти?
Що потрібно зробити, щоб ваш друг дитинства залишався поряд із вами усе життя?
Чи хотіли б ви, щоб у вас було сто друзів?
Якби ви зустріли людину, в якої сто друзів, про що б ви її запитали?
Поміркуйте, дорогі Чомусики та Читайлики, - що ви порадите людині, яка хоче мати друзів, але не може їх знайти?
Що потрібно зробити, щоб ваш друг дитинства залишався поряд із вами усе життя?
Чи хотіли б ви, щоб у вас було сто друзів?
Якби ви зустріли людину, в якої сто друзів, про що б ви її запитали?
20 серпня 2012
Як нам не радіти: всі ми - України діти!
З цієї нагоди в міській бібліотеці для дітей розроблено виставку-панораму "Як нам не радіти: всі ми - України діти!" для вас, наймолодших читайликів.
Запрошуємо усіх здійснити уявну подорож по Україні: дізнатися про державні та національні символи, про нелегкий історичний шлях становлення нашої незалежної держави.
Ярлыки:
виставка,
День незалежності,
Календарик Нагадайлик,
книги,
Україна
07 серпня 2012
Вдалий відпочинок

А інакше, наші Чомусики та Читайлики, і бути не може. Тому що відпочинок з друзями також вимагає доброзичливих стосунків, взаємоповаги, сміливих і порядних вчинків.
20 липня 2012
Доброго дня, шановні Чомусики та Читайлики!
Вже збігає перша половина чарівної пори - літніх канікул. Незабаром потрібно буде знову йти до школи: вставати раненько, займатися у школі, вчити уроки.
Але до початку навчального року ще майже півтора місяця КАНІКУЛ!!!!! Зачекайте, зачекайте Чомусики та Читайлики, щось я не бачу на вашому обличчі радості та посмішок. Невже вам так набридло літо? Ні. Тоді у чому ж справа?
Вже збігає перша половина чарівної пори - літніх канікул. Незабаром потрібно буде знову йти до школи: вставати раненько, займатися у школі, вчити уроки.
Але до початку навчального року ще майже півтора місяця КАНІКУЛ!!!!! Зачекайте, зачекайте Чомусики та Читайлики, щось я не бачу на вашому обличчі радості та посмішок. Невже вам так набридло літо? Ні. Тоді у чому ж справа?
Ярлыки:
бібліотекарі,
Інтернет,
канікули,
літо,
міська бібліотека для дітей
12 липня 2012
Пятница, 13 - е
Итак, сегодня 13-е число, к тому же пятница. Раньше я всегда ожидала от 13-го числа какого - то чуда, но чудо происходило в другие числа месяца. По крайне мере в моей жизни 13-го числа ничего такого, может это и к лучшему, ничего не происходило. Но в народе существует мнение, что именно 13-го, да еще и в пятницу должно что - то произойти не хорошие. И вера эта была настолько сильна, что никто не начинает в этот день новых дел, корабли раньше не выходили в с гавани. Даже существует такое придание, что воры 13-го числа, а особенно в пятницу не делают никаких "темных" дел. Но все - же пятница - это конец рабочей недели, ну неужели не приятно -:)))), пускай даже будет 13-е число.
06 липня 2012
На Купала нічка мала
З року в рік, з віку в вік так велось
У вишневім Поділлю пологім,
Що з купальських начерпаних рос
Чиста врода чарує, чар - зілля хлюпоче...
Лиш приходить земне й неземне
Повне сили й наснаги молодої
Свято Дани і Леля,
Сонця, Кохання й Води...
Українці пам'ятають і передають із покоління в покоління різні звичаї та обряди, які відбувалися на терені України. Не має виключення і свято Івана Купала.
28 червня 2012
Вимріяна поколіннями
Чомусики та Читайлики!
Кожен, хто хоче, щоб у спільному Домі - Державі всі жили щасливо, повинен добре знати Конституцію своєї Держави, розуміти її, виконувати і боронити. У кожній державі є один найголовніший Закон. Він називається Конституцією, або ж Основним Законом. Всі інші закони, які приймають при потребі,всі розпорядження уряду і президента не повинні суперечити Основному Закону. Кожен народ хоче мати добру Конститукцію. Бо від Конституції залежить щастя й доля Народу і кожної людини.
А чи знаєте ви, Чомусики та Читайлики хто створив найпершу Конституцію України?!
Кожен, хто хоче, щоб у спільному Домі - Державі всі жили щасливо, повинен добре знати Конституцію своєї Держави, розуміти її, виконувати і боронити. У кожній державі є один найголовніший Закон. Він називається Конституцією, або ж Основним Законом. Всі інші закони, які приймають при потребі,всі розпорядження уряду і президента не повинні суперечити Основному Закону. Кожен народ хоче мати добру Конститукцію. Бо від Конституції залежить щастя й доля Народу і кожної людини.
А чи знаєте ви, Чомусики та Читайлики хто створив найпершу Конституцію України?!
Ярлыки:
Календарик Нагадайлик,
Конституція України
25 червня 2012
Поважайте імена
Вихована людина поважає ім'я своє і чуже. Люди завжди берегли своє ім'я і намагалися зробити так, щоб воно жило якомога довше. Одні прославляли його великими справами, інші - висікали на скелях, треті - писали на свинцевих пластинках і кидали в море. А був випадок, коли, бажаючи залишити своє ім'я в історії за будь - яку ціну, навіть ціною злочину, один давній грек спалив прекрасний храм. Він навіки покрив ганьбою і себе, і своє ім'я - Герострат.
22 червня 2012
Щоб пам'ятали...

Эта черная дата!
Как страшно, наверное, было ребятам?
Содрогнулась от бомб, цветущая земля
Померкли поля и зеленые дубравы,
Не слышно больше песен соловья.
Плакало небо и травы
Все потемнело вокруг
Фашисты людей убивали
Земля умирала, мой друг.
Пускай человечество, горе,
Не повторит никогда!
Пусть мирное солнце сияет
Над вами, ребята, всегда!
Юні Чомусики та Читайлики, кожному з вас відомі такі слова - Велика Вітчизняна війна. Майже в кожному домі ще живі рани тяжкої війни, що закінчилася Перемогою1945 року
А починалося так...
19 червня 2012
18 червня 2012
Таємниця посмішки
Скільки цікавої інформації може нести в собі наша посмішка. Насамперед, вона - важлива деталь зовнішності, запорука настрою, позитиву та успіху.
Знавці мови жестів стверджують, що манера посміхатися може багато що розповісти про людину. Посмішка ніби висвітлює окремі риси характеру. А чи є у вас окрема манера посміхатися? Можливо ці висновки науковців допоможуть вам визначити ще якісь, невідомі вам, риси вашого характеру або підтвердити попередні відкриття.
14 червня 2012
За покликом серця
І знову у дитячій бібліотеці відбулося свято - зустріч з письменником - земляком Петром Павловичем Корнійчуком!
Петро Павлович Корнійчук
Пише книги про природу,
Про кохання і війну.
А для вас, маленькі книголюби,
Пише казочки про всяку - всячину.
Пише про прикраси ялинкові,
Про споришевий рушничок,
А також про зайчиків і білочок.
Всі свої він казочки присвятив Катрусі,
Це онуку так зовуть доброго дідуся.
Ярлыки:
Корнійчук,
міська бібліотека для дітей,
читайлики,
чомусики
12 червня 2012
Пригоди Інтернешки

Інтернешка приїхала на славне свято,
Щоб з вами, Чомусики та Читайлики, ігри пограти.
Але злий Вірусняк наробив перешкод
В країні Комп'ютеризації збаламутив народ.
Надії свої ми на вас покладаємо
Пригоду - казку добру чекаємо.
Ярлыки:
браузернята,
Вірусняк,
Інтернешка,
конкурс,
Пригоди Інтернешки,
читайлики,
чомусики
11 червня 2012
Рукостискання
Милі, любі, шановні Чомусики та Читайлики!
Як радісно від того, що літо триває, дарує нам своє тепло, а інколи і дощик проливний. Але, незважаючи на всі блискавки та грози, ми спілкуємося, разом, крок за кроком, пізнаємо щось новеньке, корисне та цікавеньке .
Ось, наприклад, сьогодні розмова піде про рукостискання.
Як радісно від того, що літо триває, дарує нам своє тепло, а інколи і дощик проливний. Але, незважаючи на всі блискавки та грози, ми спілкуємося, разом, крок за кроком, пізнаємо щось новеньке, корисне та цікавеньке .
Ось, наприклад, сьогодні розмова піде про рукостискання.
10 червня 2012
06 червня 2012
02 червня 2012
Хочеш щоб тебе поважали?
Нарешті настало червоненьке літечко - найтепліша пора року. А разом із нею і довгоочікувані канікули... Це означає, дорогі Чомусики та Читайлики, що і у нас з вами з'явилась можливість з користю проводити час разом! Звісно ж, ви будете відпочивати, але і "Скриню доброти" не забувайте відчиняти. Зростайте справжніми людьми!!!!!
Лиш той, хто вміє інших поважати,
Дружити прагне, товаришувати,
Той зможе у житті порядним стати,
А також риси справжньої людини назвати....
Лиш той, хто вміє інших поважати,
Дружити прагне, товаришувати,
Той зможе у житті порядним стати,
А також риси справжньої людини назвати....
01 червня 2012
Дзвінкоголоса країна дитинства
Дорогі наші ''Чомусики та Читайлики'!
Вітаємо вас, з Міжнародним днем захисту дітей!
Дитяче свято! Як чудово!Весело і загадково!
Літечком пахне
Свіжим повітрям
Річкою теплою
Сонечком світлим!
Морем ласкавим
Квітами й травами,
Небом безхмарним
Барвами яскравими,
Чудовими пригодами і гарними справами.
Побільше нового пізнати, книгу цікаву прочитати.
Побувати у Єгипті
І відвідать ''Діснейленд'',
Свої подорожі літніНам прислати в Інтернет.
30 травня 2012
Правовий марафон
Щоб прийняти участь в анкетуванні перейдіть за посиланням: Анкетування
Ярлыки:
Всезнайки,
міська бібліотека для дітей,
читайлики,
чомусики
25 травня 2012
Пролунав останній дзвоник :))))))))))
Любі Чомусики та Читайлики, вітаємо вас зі святом останнього дзвоника. Нарешті ви маєте нагоду з ранку до смерканку відпочивати у бібліотеці, але при цьому не забувати, що вам потрібно на рік вперед накупатися у річці, зігрітися у сонячних промінчиках, набігатися у лісових галявинках, надихатися свіжесеньким повітрячком і відіспатися за всі недоспані дні.
24 травня 2012
Свято слов'янської писемності
Сьогодні день писемності слов'янської,
Культури християнської,
Пам'яток Київської Русі
Якими цікавляться всі.
Написи й книги старовинні, давні
Золотом та діамантами розшиті, славні.
Збереглися до наших днів,
Щоб нагадувати про себе усім.
Про ці книги повинні ви знати
І в майбутньому більше читати.
Таїса Мельничук
Саме сьогодні, 24 травня, Всезнайка започатковує чергову рубрику "Календарик Нагадайлик", який буде знайомити вас, шановні Читайлики та Чомусики, майже з усіма історичними та літературними подіями, які відбувалися на нашій планеті.
Культури християнської,
Пам'яток Київської Русі
Якими цікавляться всі.
Написи й книги старовинні, давні

Збереглися до наших днів,
Щоб нагадувати про себе усім.
Про ці книги повинні ви знати
І в майбутньому більше читати.
Таїса Мельничук
Саме сьогодні, 24 травня, Всезнайка започатковує чергову рубрику "Календарик Нагадайлик", який буде знайомити вас, шановні Читайлики та Чомусики, майже з усіма історичними та літературними подіями, які відбувалися на нашій планеті.
22 травня 2012
У долині Вітань, біля гори Чемності
Цим першим "постиком" про манеру гарної поведінки Всезнайка започатковує для вас, дорогі читачі, рубрику "Поради чемних взаємин та гарних манер".
Як часто нам з вами не вистачає самого найпростішого: посмішок, тепла, доброти, уваги, тому Всезнайка пропонує напівжартівливі поради, які допоможуть вам зорієнтуватися в непростій науці сучасного етикету.
Популярні публікації
-
Вітаємо вас на сторінках рубрики "Поради чемних взаємин та гарних манер" , і бажаємо всім позитивного настрою та радісних емо...
-
Шановні Чомусики На ваше прохання Всезнайка здійснив історичну подорож у минуле, а саме у час правління Великого князя Київської ...
-
Нарешті настало червоненьке літечко - найтепліша пора року. А разом із нею і довгоочікувані канікули... Це означає, дорогі Чомусики та Ч...
-
Доброго, привітного ранку, дня та вечора бажає всім рубрика "Поради чемних взаємин та гарних манер" . Погодьтеся, шановні Чо...
-
Теплого, приємного, сонячного раночку та дня бажає всім Чомусикам та Читайликам рубрика "Поради чемних взаємин та гарних манер"...
Про нас
Рубрики
Архів блогу
Мітки
Інтернет
(2)
Інтернешка
(1)
Анастасія Бакало
(3)
Велесова книга
(2)
Всезнайки
(2)
Вірусняк
(1)
День безпечного інтернету 2017
(2)
День незалежності
(1)
Дружба
(1)
Календарик Нагадайлик
(18)
Конституція України
(1)
Корнійчук
(1)
Мандруємо історією Бердичева
(12)
Міжнародний день захисту дітей
(2)
Міжнародний день рідної мови
(2)
Покрова Пресвятої Богородиці
(2)
Поради чемних взаємин та гарних манер
(38)
Світанок творчості
(13)
Скриня доброти
(1)
Сухоставський
(1)
Україна
(5)
Ярослав Мудрий
(1)
бібліотекарі
(3)
день відкритих дверей
(1)
добро
(6)
друг
(1)
казка
(2)
канікули
(2)
книга
(5)
книголяндія
(1)
козацтво
(3)
конкурс
(2)
конфлікт
(1)
літо
(3)
милосердя
(2)
міжнародний день дарування книг
(1)
міська бібліотека для дітей
(9)
повага
(1)
посвята в читачі
(4)
посмішка
(1)
пунктуальність
(1)
сердечная награда
(1)
толерантність
(1)
читайлики
(12)
чомусики
(10)
ярмарок
(1)
Перегляди
На платформі Blogger.